SRF0905-250Y. — FILTER, COMMON MODE CHOKE, 25uH, 1.6A, SURFACE MOUNT-SMD
Illustrative purposes only
SRF0905-250Y.
FILTER, COMMON MODE CHOKE, 25uH, 1.6A, SURFACE MOUNT-SMD
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Common Mode Chokes / Filters
  • Impedance: 600ohm
  • Inductance: 25µH
  • Product Range: SRF0905 Series
  • Product Width: 6mm
  • Product Height: 5mm
  • Product Length: 9.2mm
  • DC Current Rating: 1A
  • Common Mode Filter Case: 9.2mm x 6mm x 5mm