SRF0905-202Y — Filter, Line, 2 mH, SRF0905 Series, 3 kohm, 600 mA, 9.2mm x 6mm x 5mm
Illustrative purposes only
SRF0905-202Y
Filter, Line, 2 mH, SRF0905 Series, 3 kohm, 600 mA, 9.2mm x 6mm x 5mm
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Common Mode Chokes / Filters
  • Impedance: 3kohm
  • Inductance: 2mH
  • Product Range: SRF0905
  • Product Width: 6mm
  • Product Height: 5mm
  • Product Length: 9.2mm
  • DC Current Rating: 600mA
  • Common Mode Filter Case: 9.2mm x 6mm x 5mm