SRF0905-202Y. — COMMON MODE CHOKE, 2000UH 600mA 50%, FULL REEL
Illustrative purposes only
SRF0905-202Y.
COMMON MODE CHOKE, 2000UH 600mA 50%, FULL REEL
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Common Mode Chokes / Filters
  • Impedance: 3kohm
  • Inductance: 2mH
  • Product Range: SRF0905 Series
  • Product Width: 6mm
  • Product Height: 5mm
  • Product Length: 9.2mm
  • DC Current Rating: 600mA
  • Common Mode Filter Case: 9.2mm x 6mm x 5mm