SRF0905-102Y — Filter, Line, 1 mH, SRF0905 Series, 1.5 kohm, 800 mA, 9.2mm x 6mm x 5mm
Illustrative purposes only
SRF0905-102Y
Filter, Line, 1 mH, SRF0905 Series, 1.5 kohm, 800 mA, 9.2mm x 6mm x 5mm
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Common Mode Chokes / Filters
  • Impedance: 1.5kohm
  • Inductance: 1mH
  • Product Range: SRF0905
  • Product Width: 6mm
  • Product Height: 5mm
  • Product Length: 9.2mm
  • DC Current Rating: 800mA
  • Common Mode Filter Case: 9.2mm x 6mm x 5mm