SRF0602-331Y. — COMMON MODE CHOKE, 330UH, 300mA 50%
Illustrative purposes only
SRF0602-331Y.
COMMON MODE CHOKE, 330UH, 300mA 50%
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Common Mode Chokes / Filters
  • Impedance: 900ohm
  • Inductance: 330µH
  • Product Range: SRF0602 Series
  • Product Width: 3.6mm
  • Product Height: 1.65mm
  • Product Length: 6.5mm
  • DC Current Rating: 300mA
  • Common Mode Filter Case: 6.5mm x 3.6mm x 1.65mm