SRF0602-100Y — Filter, Line, 10 µH, SRF0602 Series, 600 ohm, 300 mA, 6.5mm x 3.6mm x 1.65mm
Illustrative purposes only
SRF0602-100Y
Filter, Line, 10 µH, SRF0602 Series, 600 ohm, 300 mA, 6.5mm x 3.6mm x 1.65mm
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Common Mode Chokes / Filters
  • Impedance: 600ohm
  • Inductance: 10µH
  • Product Range: SRF0602
  • Product Width: 3.6mm
  • Product Height: 1.65mm
  • Product Length: 6.5mm
  • DC Current Rating: 300mA
  • Common Mode Filter Case: 6.5mm x 3.6mm x 1.65mm