SRF0504-302Y — Line Filter, SRF0504 Series, 6 µH, 0.5 A, 3 Kohm, 5.2 mm x 5 mm x 4.8 mm
Illustrative purposes only
SRF0504-302Y
Line Filter, SRF0504 Series, 6 µH, 0.5 A, 3 Kohm, 5.2 mm x 5 mm x 4.8 mm
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 3kohm
  • Inductance: 6µH
  • Product Range: SRF0504 Series
  • Product Width: 5mm
  • Qualification: -
  • Product Height: 4.8mm
  • Product Length: 5.2mm
  • DC Current Rating: 500mA
  • Inductor Case / Package: 5.2mm x 5mm x 4.8mm