SRF0504-191Y — Filter, Line, 600 nH, SRF0504 Series, 190 ohm, 5 A, 5.2mm x 5mm x 4.7mm
Illustrative purposes only
SRF0504-191Y
Filter, Line, 600 nH, SRF0504 Series, 190 ohm, 5 A, 5.2mm x 5mm x 4.7mm
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Common Mode Chokes / Filters
  • Rated Current:5A; Inductance:600nH; Product Range:SRF0504 Series; Impedance:190ohm; Common Mode Filter Case:5.2mm x 5mm x 4.7mm; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018); D
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 190ohm
  • Inductance: 600nH
  • Product Range: SRF0504 Series
  • Product Width: 5mm
  • Qualification: -
  • Product Height: 4.7mm
  • Product Length: 5.2mm
  • DC Current Rating: 5A
  • Common Mode Filter Case: 5.2mm x 5mm x 4.7mm