SRF0504-152Y — Line Filter, SRF0504 Series, 3.6 µH, 1 A, 1.5 Kohm, 5.2 mm x 5 mm x 4.8 mm
Illustrative purposes only
SRF0504-152Y
Line Filter, SRF0504 Series, 3.6 µH, 1 A, 1.5 Kohm, 5.2 mm x 5 mm x 4.8 mm
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 1.5kohm
  • Inductance: 3.6µH
  • Product Range: SRF0504 Series
  • Product Width: 5mm
  • Qualification: -
  • Product Height: 4.8mm
  • Product Length: 5.2mm
  • DC Current Rating: 1A
  • Inductor Case / Package: 5.2mm x 5mm x 4.8mm