SRF0504-102Y — Filter, Line, 2.7 µH, SRF0504 Series, 1 kohm, 1.5 A, 5.2mm x 5mm x 4.8mm
Illustrative purposes only
SRF0504-102Y
Filter, Line, 2.7 µH, SRF0504 Series, 1 kohm, 1.5 A, 5.2mm x 5mm x 4.8mm
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Common Mode Chokes / Filters
  • Rated Current:1.5A; Inductance:2.7µH; Product Range:SRF0504 Series; Impedance:1kohm; Common Mode Filter Case:4.8 mm x 5mm x 4.7mm; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Ja
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 1kohm
  • Inductance: 2.7µH
  • Product Range: SRF0504 Series
  • Product Width: 5mm
  • Qualification: -
  • Product Height: 4.7mm
  • Product Length: 4.8mm
  • DC Current Rating: 1.5A
  • Common Mode Filter Case: 4.8 mm x 5mm x 4.7mm