SRF0504-102Y. — COMMON MODE CHOKE, 2.5UH, 1.5A, 30%
Illustrative purposes only
SRF0504-102Y.
COMMON MODE CHOKE, 2.5UH, 1.5A, 30%
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Common Mode Chokes / Filters
  • Impedance: 1kohm
  • Inductance: 2.7µH
  • Product Range: SRF0504 Series
  • Product Width: 5mm
  • Product Height: 4.8mm
  • Product Length: 5.2mm
  • DC Current Rating: 1.5A
  • Common Mode Filter Case: 5.2mm x 5mm x 4.8mm