SRF0502-501Y — Common Mode Filter, 1.1 uH, 4000 uA, 500 ohm, 5 mm x 5 mm x 2.5 mm, SRF0502 Series
Illustrative purposes only
SRF0502-501Y
Common Mode Filter, 1.1 uH, 4000 uA, 500 ohm, 5 mm x 5 mm x 2.5 mm, SRF0502 Series
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 500ohm
  • Inductance: 1.1µH
  • Product Range: SRF0502 Series
  • Product Width: 5mm
  • Qualification: -
  • Product Height: 2.5mm
  • Product Length: 5mm
  • DC Current Rating: 4mA