SRF0502-102Y — Common Mode Filter, 2.5 uH, 2000 uA, 1 kohm, 5 mm x 5 mm x 2.5 mm, SRF0502 Series
Illustrative purposes only
SRF0502-102Y
Common Mode Filter, 2.5 uH, 2000 uA, 1 kohm, 5 mm x 5 mm x 2.5 mm, SRF0502 Series
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 1kohm
  • Inductance: 2.5µH
  • Product Range: SRF0502 Series
  • Product Width: 5mm
  • Qualification: -
  • Product Height: 2.5mm
  • Product Length: 5mm
  • DC Current Rating: 2mA