SRF0502-101Y — Common Mode Filter, 230 nH, 1000 uA, 100 ohm, 5 mm x 5 mm x 2.5 mm, SRF0502 Series
Illustrative purposes only
SRF0502-101Y
Common Mode Filter, 230 nH, 1000 uA, 100 ohm, 5 mm x 5 mm x 2.5 mm, SRF0502 Series
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Common Mode Chokes / Filters
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Impedance: 100ohm
  • Inductance: 230nH
  • Product Range: SRF0502 Series
  • Product Width: 5mm
  • Qualification: -
  • Product Height: 2.5mm
  • Product Length: 5mm
  • DC Current Rating: 6mA