SPF-100-1R1A010 — COMMON MODE FILTER, 1UH, 10A
Illustrative purposes only
SPF-100-1R1A010
COMMON MODE FILTER, 1UH, 10A
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: SMD Common Mode Chokes / Filters
  • SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
  • Impedance: -
  • Inductance: 1µH
  • Product Range: SPF Series
  • Product Width: 27mm
  • Qualification: -
  • Product Height: 20mm
  • Product Length: 30mm
  • DC Current Rating: 10A
  • DC Resistance Max: 0.01ohm
  • Common Mode Filter Case: 30mm x 27mm x 20mm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C