SNG-25A-600 — AC LINE FILTERS, 600UH, -30/+50%
Illustrative purposes only
SNG-25A-600
AC LINE FILTERS, 600UH, -30/+50%
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 600µH
  • Product Range: SNG Series
  • DC Current Rating: -
  • DC Resistance Max: 0.02ohm
  • Operating Temperature Max: 105°C
  • Operating Temperature Min: -40°C