SMT30C-12SADJJ — Non Isolated POL DC/DC Converter, ITE, Surface Mount Device, 150 W, 900 mV, 5 V, 30 A
Illustrative purposes only
This product is RoHS compliant
SMT30C-12SADJJ
Non Isolated POL DC/DC Converter, ITE, Surface Mount Device, 150 W, 900 mV, 5 V, 30 A
  • Manufacturer: ARTESYN / ADVANCED ENERGY
  • Product type: DC / DC Non Isolated Board Mount Converters - Adjustable Output
  • SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
  • Depth: 57.91mm
  • Width: 36.83mm
  • Height: 10.8mm
  • Product Range: SMT30C Series
  • Output Power Max: 150W
  • Output Current Max: 30A
  • Output Voltage Max: 5V
  • Output Voltage Min: 900mV
  • Input Voltage DC Max: 13.8V
  • Input Voltage DC Min: 10.2V