SMMUN2234LT1G — Bipolar Pre-Biased / Digital Transistor, NPN, 50 V, 100 mA, 22 kohm, 47 kohm
Illustrative purposes only
SMMUN2234LT1G
Bipolar Pre-Biased / Digital Transistor, NPN, 50 V, 100 mA, 22 kohm, 47 kohm
  • Manufacturer: ONSEMI
  • Product type: Pre-Biased / Digital Bipolar Transistors
  • MSL: MSL 1 - Unlimited
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • No. of Pins: 3 Pin
  • Product Range: -
  • Qualification: AEC-Q101
  • Power Dissipation: 400mW
  • Transistor Mounting: Surface Mount
  • Transistor Polarity: NPN
  • Transistor Case Style: SOT-23
  • Base Input Resistor R1: 22kohm
  • DC Current Gain hFE Min: 80hFE
  • Base Emitter Resistor R2: 47kohm
  • Operating Temperature Max: 150°C
  • Continuous Collector Current: 100mA
  • Collector Emitter Voltage Max NPN: 50V