SIZ300DT-T1-GE3 — MOSFET, DUAL N CH, 30V, 11A, POWERPAIR-8
Illustrative purposes only
SIZ300DT-T1-GE3
MOSFET, DUAL N CH, 30V, 11A, POWERPAIR-8
  • Manufacturer: VISHAY
  • Product type: Dual MOSFETs
  • No. of Pins: 8Pins
  • Channel Type: N Channel
  • Transistor Mounting: Surface Mount
  • Transistor Polarity: N Channel
  • Power Dissipation Pd: 16.7W
  • Rds(on) Test Voltage: 10V
  • On Resistance Rds(on): 0.02ohm
  • Transistor Case Style: PowerPAIR
  • Drain Source Voltage Vds: 30V
  • Operating Temperature Max: 150°C
  • Continuous Drain Current Id: 11A
  • Power Dissipation N Channel: 16.7W
  • Gate Source Threshold Voltage Max: 1V
  • Drain Source Voltage Vds N Channel: 30V
  • Continuous Drain Current Id N Channel: 11A
  • Drain Source On State Resistance N Channel: 0.02ohm