SF-3812TM125T-2 — Fuse, Surface Mount, 1.25 A, Slow Blow, 600 V, 125 V, 3812 [10030 Metric]
Illustrative purposes only
SF-3812TM125T-2
Fuse, Surface Mount, 1.25 A, Slow Blow, 600 V, 125 V, 3812 [10030 Metric]
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Fuses
  • Fuse Current:1.25A; Product Range:SinglFuse Telefuse SF-3812TM-T Series; Voltage Rating VAC:600V; Voltage Rating V DC:125V; Blow Characteristic:Time Delay; Fuse Case Style:3812; Bre
  • SVHC: Lead (04-Feb-2026)
  • Fuse Current: 1.25A
  • Product Range: SinglFuse Telefuse SF-3812TM-T
  • Fuse Case Style: 3812 [10030 Metric]
  • Voltage Rating VAC: 600V
  • Voltage Rating VDC: 125V
  • Blow Characteristic: Slow Blow
  • Breaking Capacity Current AC: 60A
  • Breaking Capacity Current DC: 100A