SF-3812TL250T-2 — Fuse, Surface Mount, 2.5 A, Slow Blow, 250 V, 3812 [10030 Metric], SinglFuse SF-3812TL-T
Illustrative purposes only
SF-3812TL250T-2
Fuse, Surface Mount, 2.5 A, Slow Blow, 250 V, 3812 [10030 Metric], SinglFuse SF-3812TL-T
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Fuses
  • Fuse Current:2.5A; Product Range:SinglFuse SF-3812TL-T Series; Voltage Rating VAC:250V; Voltage Rating V DC:-; Blow Characteristic:Time Delay; Fuse Case Style:3812; Breaking Capacity
  • SVHC: Lead (04-Feb-2026)
  • Fuse Current: 2.5A
  • Product Range: SinglFuse SF-3812TL-T
  • Fuse Case Style: 3812 [10030 Metric]
  • Voltage Rating VAC: 250V
  • Voltage Rating VDC: -
  • Blow Characteristic: Slow Blow
  • Breaking Capacity Current AC: 50A