SF-1206SA1000R-2 — Fuse, Surface Mount, 10 A, High Current, 32 V, 1206 [3216 Metric], SinglFuse SF-1206SA-R Series
Illustrative purposes only
SF-1206SA1000R-2
Fuse, Surface Mount, 10 A, High Current, 32 V, 1206 [3216 Metric], SinglFuse SF-1206SA-R Series
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Fuse Current: 10A
  • Product Range: SinglFuse SF-1206SA-R Series
  • Fuse Case Style: 1206 [3216 Metric]
  • Voltage Rating VAC: -
  • Voltage Rating VDC: 32V
  • Blow Characteristic: High Current
  • Breaking Capacity Current AC: -
  • Breaking Capacity Current DC: 100A