SF-1206S1000R-2 — Fuse, Surface Mount, 10 A, Slow Blow, 32 V, 1206 [3216 Metric], SF-1206S-R Series
Illustrative purposes only
SF-1206S1000R-2
Fuse, Surface Mount, 10 A, Slow Blow, 32 V, 1206 [3216 Metric], SF-1206S-R Series
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Fuse Current: 10A
  • Product Range: SF-1206S-R Series
  • Fuse Case Style: 1206 [3216 Metric]
  • Voltage Rating VAC: -
  • Voltage Rating VDC: 32V
  • Blow Characteristic: Slow Blow
  • Breaking Capacity Current AC: -
  • Breaking Capacity Current DC: 100A