SF-1206F050-2. — FUSE, 500mA, 63VDC, SMD, FAST ACTING
Illustrative purposes only
SF-1206F050-2.
FUSE, 500mA, 63VDC, SMD, FAST ACTING
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Fuses
  • Fuse Current: 500mA
  • Product Range: SF-1206F Series
  • Fuse Case Style: 1206 (3216 Metric)
  • Voltage Rating VAC: 32VAC
  • Voltage Rating VDC: 32VDC
  • Blow Characteristic: Fast Acting
  • Breaking Capacity Current DC: 50A