SF-0603SP315-2 — Fuse, Surface Mount, 3.15 A, Slow Blow, 32 VDC, 0603 [1608 Metric], SinglFuse SF-0603SP
Illustrative purposes only
SF-0603SP315-2
Fuse, Surface Mount, 3.15 A, Slow Blow, 32 VDC, 0603 [1608 Metric], SinglFuse SF-0603SP
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Fuses
  • Fuse Current:3.15A; Product Range:SinglFuse SF-0603SP Series; Voltage Rating VAC:-; Voltage Rating V DC:32V; Blow Characteristic:Time Delay; Fuse Case Style:0603; Breaking Capacity Current
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Fuse Current: 3.15A
  • Product Range: SinglFuse SF-0603SP
  • Fuse Case Style: 0603 [1608 Metric]
  • Voltage Rating VAC: -
  • Voltage Rating VDC: 32VDC
  • Blow Characteristic: Slow Blow
  • Breaking Capacity Current AC: -
  • Breaking Capacity Current DC: 50A