SF-0603SA350M-2 — Fuse, Surface Mount, 3.5 A, Slow Blow, 35 V, 0603 [1608 Metric], SinglFuse SF-0603SA-M Series
Illustrative purposes only
SF-0603SA350M-2
Fuse, Surface Mount, 3.5 A, Slow Blow, 35 V, 0603 [1608 Metric], SinglFuse SF-0603SA-M Series
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Fuse Current: 3.5A
  • Product Range: SinglFuse SF-0603SA-M Series
  • Fuse Case Style: 0603 [1608 Metric]
  • Voltage Rating VAC: -
  • Voltage Rating VDC: 35V
  • Blow Characteristic: Slow Blow
  • Breaking Capacity Current AC: -
  • Breaking Capacity Current DC: 50A