SF-0603SA125M-2 — Fuse, Surface Mount, 1.25 A, Slow Blow, 65 V, 0603 [1608 Metric], SinglFuse SF-0603SA-M Series
Illustrative purposes only
SF-0603SA125M-2
Fuse, Surface Mount, 1.25 A, Slow Blow, 65 V, 0603 [1608 Metric], SinglFuse SF-0603SA-M Series
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Fuse Current: 1.25A
  • Product Range: SinglFuse SF-0603SA-M Series
  • Fuse Case Style: 0603 [1608 Metric]
  • Voltage Rating VAC: -
  • Voltage Rating VDC: 65V
  • Blow Characteristic: Slow Blow
  • Breaking Capacity Current AC: -
  • Breaking Capacity Current DC: 50A