SF-0603S125-2. — FUSE, 1.25A, 32VDC, SMD, SLOW BLOW
Illustrative purposes only
SF-0603S125-2.
FUSE, 1.25A, 32VDC, SMD, SLOW BLOW
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Fuses
  • Fuse Current:1.25A; Blow Characteristic:Slow Blow; Voltage Rating VAC:-; Voltage Rating VDC:32V; Fuse Case Style:0603 ^1608 Metric]; Product Range:SinglFuse SF-0603 87W5992
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Voltage Rating VDC: 32V