SF-0603FP125M-2 — Fuse, Surface Mount, 1.25 A, Fast Acting, 32 VDC, 0603 [1608 Metric], SinglFuse SF-0603FPxxxM
Illustrative purposes only
SF-0603FP125M-2
Fuse, Surface Mount, 1.25 A, Fast Acting, 32 VDC, 0603 [1608 Metric], SinglFuse SF-0603FPxxxM
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Fuses
  • Fuse Current:1.25A; Product Range:SinglFuse SF-0603FPxxxM Series; Voltage Rating VAC:-; Voltage Rating V DC:32V; Blow Characteristic:Fast Acting; Fuse Case Style:0603; Breaking Capaci
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Fuse Current: 1.25A
  • Product Range: SinglFuse SF-0603FPxxxM
  • Fuse Case Style: 0603 [1608 Metric]
  • Voltage Rating VAC: -
  • Voltage Rating VDC: 32VDC
  • Blow Characteristic: Fast Acting
  • Breaking Capacity Current AC: -
  • Breaking Capacity Current DC: 35A