SF-0603F315-2 — Fuse, Surface Mount, 3.15 A, Fast Acting, 32 VDC, 0603 (1608 Metric), SF-0603F
Illustrative purposes only
SF-0603F315-2
Fuse, Surface Mount, 3.15 A, Fast Acting, 32 VDC, 0603 (1608 Metric), SF-0603F
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Fuses
  • Fuse Current: 3.15A
  • Product Range: SF-0603F
  • Fuse Case Style: 0603 (1608 Metric)
  • Voltage Rating VDC: 32VDC
  • Blow Characteristic: Fast Acting
  • Breaking Capacity Current DC: 50A