SF-0603F125-2 — Fuse, Surface Mount, 1.25 A, Fast Acting, 32 V, 0603 [1608 Metric], SF-0603F
Illustrative purposes only
SF-0603F125-2
Fuse, Surface Mount, 1.25 A, Fast Acting, 32 V, 0603 [1608 Metric], SF-0603F
  • Manufacturer: BOURNS
  • Product type: SMD Fuses
  • Fuse Current:1.25A; Product Range:SF-0603F Series; Voltage Rating VAC:-; Voltage Rating V DC:32VDC; Blow Characteristic:Fast Acting; Fuse Case Style:0603; Breaking Capacity Current AC:50A; Breakin
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Fuse Current: 1.25A
  • Product Range: SF-0603F
  • Fuse Case Style: 0603 [1608 Metric]
  • Voltage Rating VAC: -
  • Voltage Rating VDC: 32V
  • Blow Characteristic: Fast Acting
  • Breaking Capacity Current AC: 50A