SC-15-20JH — Common Mode Choke, 2 mH, 15 A, SC-JH Series
Illustrative purposes only
SC-15-20JH
Common Mode Choke, 2 mH, 15 A, SC-JH Series
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 2mH
  • Product Range: SC-JH Series
  • DC Current Rating: 15A
  • DC Resistance Max: 0.012ohm
  • Operating Temperature Max: 105°C
  • Operating Temperature Min: -40°C