SC-15-10JH — Filter, Line, Common Mode, AC, 1 mH, SC-JH Series
Illustrative purposes only
SC-15-10JH
Filter, Line, Common Mode, AC, 1 mH, SC-JH Series
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • Inductance:1mH; Rated Current:15A; Product Range:SC-JH Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018); DC Current Max:15A
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 1mH
  • Product Range: SC-JH Series
  • DC Current Rating: 15A
  • DC Resistance Max: 0.012ohm
  • Operating Temperature Max: 105°C
  • Operating Temperature Min: -40°C