SC-15-05JH — COMMON MODE FILTER, 0.5MH, 15A
Illustrative purposes only
SC-15-05JH
COMMON MODE FILTER, 0.5MH, 15A
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 500µH
  • Product Range: SC-JH Series
  • DC Current Rating: 15A
  • DC Resistance Max: 8000µohm
  • Operating Temperature Max: 105°C
  • Operating Temperature Min: -40°C