SC-10-E55J — COMMON MODE FILTER, 5.5MH, 10A
Illustrative purposes only
SC-10-E55J
COMMON MODE FILTER, 5.5MH, 10A
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 5.5mH
  • Product Range: SC-J Series
  • DC Current Rating: 10A
  • DC Resistance Max: 0.024ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C