SC-09-209JH — COMMON MODE FILTER, 2.09MH, 9A
Illustrative purposes only
SC-09-209JH
COMMON MODE FILTER, 2.09MH, 9A
  • Manufacturer: KEMET
  • Product type: Radial Leaded Common Mode Chokes / Filters
  • SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
  • Inductance: 2.09mH
  • Product Range: SC-JH Series
  • DC Current Rating: 9A
  • DC Resistance Max: 0.0174ohm
  • Operating Temperature Max: 120°C
  • Operating Temperature Min: -40°C