SBC9-472-181 — INDUCTOR, 4700UH, 10%, 0.18A, RADIAL
Illustrative purposes only
SBC9-472-181
INDUCTOR, 4700UH, 10%, 0.18A, RADIAL
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 4.7mH
  • Product Range: SBC Series
  • DC Resistance Max: 8.2ohm
  • RMS Current (Irms): 180mA
  • Inductance Tolerance: ± 10%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Saturation Current (Isat): 400mA