SBC9-471-601 — INDUCTOR, 470UH, 10%, 0.6A, RADIAL
Illustrative purposes only
SBC9-471-601
INDUCTOR, 470UH, 10%, 0.6A, RADIAL
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 470µH
  • Product Range: SBC Series
  • DC Resistance Max: 0.82ohm
  • RMS Current (Irms): 600mA
  • Inductance Tolerance: ± 10%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Saturation Current (Isat): 1.3A