SBC9-331-671 — INDUCTOR, 330UH, 10%, 0.67A, RADIAL
Illustrative purposes only
SBC9-331-671
INDUCTOR, 330UH, 10%, 0.67A, RADIAL
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 330µH
  • Product Range: SBC Series
  • DC Resistance Max: 0.58ohm
  • RMS Current (Irms): 670mA
  • Inductance Tolerance: ± 10%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Saturation Current (Isat): 1.6A