SBC9-150-362 — INDUCTOR, 15UH, 20%, 3.6A, RADIAL
Illustrative purposes only
SBC9-150-362
INDUCTOR, 15UH, 20%, 3.6A, RADIAL
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 15µH
  • Product Range: SBC Series
  • DC Resistance Max: 0.04ohm
  • RMS Current (Irms): 3.6A
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Saturation Current (Isat): 7.5A