SBC9-101-122 — INDUCTOR, 100UH, 10%, 1.2A, RADIAL
Illustrative purposes only
SBC9-101-122
INDUCTOR, 100UH, 10%, 1.2A, RADIAL
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 100µH
  • Product Range: SBC Series
  • DC Resistance Max: 0.21ohm
  • RMS Current (Irms): 1.2A
  • Inductance Tolerance: ± 10%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Saturation Current (Isat): 3A