SBC7-681-701 — INDUCTOR, 680UH, 10%, 0.7A, RADIAL
Illustrative purposes only
SBC7-681-701
INDUCTOR, 680UH, 10%, 0.7A, RADIAL
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 680µH
  • Product Range: SBC Series
  • DC Resistance Max: 0.81ohm
  • RMS Current (Irms): 700mA
  • Inductance Tolerance: ± 10%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Saturation Current (Isat): 1.4A