SBC7-472-281 — INDUCTOR, 4700UH, 10%, 0.28A, RADIAL
Illustrative purposes only
SBC7-472-281
INDUCTOR, 4700UH, 10%, 0.28A, RADIAL
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 4.7mH
  • Product Range: SBC Series
  • DC Resistance Max: 4.83ohm
  • RMS Current (Irms): 280mA
  • Inductance Tolerance: ± 10%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Saturation Current (Isat): 530mA