SBC7-332-361 — INDUCTOR, 3300UH, 10%, 0.36A, RADIAL
Illustrative purposes only
SBC7-332-361
INDUCTOR, 3300UH, 10%, 0.36A, RADIAL
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 3.3mH
  • Product Range: SBC Series
  • DC Resistance Max: 3.51ohm
  • RMS Current (Irms): 360mA
  • Inductance Tolerance: ± 10%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Saturation Current (Isat): 630mA