SBC6-682-181 — INDUCTOR, 6800UH, 10%, 0.18A, RADIAL
Illustrative purposes only
SBC6-682-181
INDUCTOR, 6800UH, 10%, 0.18A, RADIAL
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 6.8mH
  • Product Range: SBC Series
  • DC Resistance Max: 8.92ohm
  • RMS Current (Irms): 180mA
  • Inductance Tolerance: ± 10%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Saturation Current (Isat): 420mA