SBC6-681-631 — INDUCTOR, 680UH, 10%, 0.63A, RADIAL
Illustrative purposes only
SBC6-681-631
INDUCTOR, 680UH, 10%, 0.63A, RADIAL
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 680µH
  • Product Range: SBC Series
  • DC Resistance Max: 0.98ohm
  • RMS Current (Irms): 630mA
  • Inductance Tolerance: ± 10%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Saturation Current (Isat): 1.3A