SBC6-3R3-852 — INDUCTOR, 3.3UH, 20%, 8.5A, RADIAL
Illustrative purposes only
SBC6-3R3-852
INDUCTOR, 3.3UH, 20%, 8.5A, RADIAL
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 3.3µH
  • Product Range: SBC Series
  • DC Resistance Max: 0.01ohm
  • RMS Current (Irms): 8.5A
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Saturation Current (Isat): 20A