SBC6-331-871 — INDUCTOR, 330UH, 10%, 0.87A, RADIAL
Illustrative purposes only
SBC6-331-871
INDUCTOR, 330UH, 10%, 0.87A, RADIAL
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 330µH
  • Product Range: SBC Series
  • DC Resistance Max: 0.41ohm
  • RMS Current (Irms): 870mA
  • Inductance Tolerance: ± 10%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Saturation Current (Isat): 1.9A