SBC6-1R5-942 — INDUCTOR, 1.5UH, 20%, 9.4A, RADIAL
Illustrative purposes only
SBC6-1R5-942
INDUCTOR, 1.5UH, 20%, 9.4A, RADIAL
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 1.5µH
  • Product Range: SBC Series
  • DC Resistance Max: 0.01ohm
  • RMS Current (Irms): 9.4A
  • Inductance Tolerance: ± 20%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Saturation Current (Isat): 30.9A