SBC4-682-111 — INDUCTOR, 6800UH, 10%, 0.11A, RADIAL
Illustrative purposes only
SBC4-682-111
INDUCTOR, 6800UH, 10%, 0.11A, RADIAL
  • SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
  • Inductance: 6.8mH
  • Product Range: SBC Series
  • DC Resistance Max: 15ohm
  • RMS Current (Irms): 110mA
  • Inductance Tolerance: ± 10%
  • Inductor Construction: Unshielded
  • Saturation Current (Isat): 180mA